Menu Content/Inhalt

Vývoj asistenční služby pro seniory začal ve firmě CleverTech v roce 2009. Díky spolupráci s FBMI ČVUT, 1. LF UK a dalšími partnery se podařilo vyvinout první funkční vzorky a službu nasadit v ostrém provozu pod názvem Senior Inspect. Postupem času se zdokonalovalo technické řešení služby a vyvíjely se další funkční moduly. V roce 2015 byl projekt převeden do nově založené firmy Mobilní asistenční systémy, která službu provozuje pod novým obchodním názvem Protectu. Firma CleverTech dále projektu poskytuje technické zázemí v podobě správy serveru, databáze a poskytuje také podporu pro softwarové řešení, které v rámci projektu vyvinula – jedná se zejména o software běžící na serveru, který přijímá data ze zařízení, data zpracovává a vkládá je do databáze, a aplikaci na straně operátorů, která slouží pro příjem alarmů, správu zařízení a uživatelů systému.
 

Protectu

PROTECTU je 24 hodinová služba vzdálené pomoci pro osoby, které se mohou ocitnout v život ohrožující situaci nebo v nouzovém stavu, kdy si nedokážou pomoci samy. Je vhodná pro osoby se zdravotními nebo pohybovými problémy a pro seniory. Prostřednictvím chytrého zařízení, které uživatel nosí u sebe, je v nepřetržitém kontaktu s týmem asistentů připraveným pomoci 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

 protectu

Uživatel služby u sebe stále nosí chytré zařízení, na kterém může v případě nouze stisknout červené tlačítko a spojit se tak přes mobilní síť s operátorem. Společně se domluví na nejvhodnějším způsobu asistence. Díky pokročilým funkcím dokáže systém automaticky rozpoznat některé krizové situace jako je např. delší nehybnost.

protectu zarizeni

Podrobně je služba popsána na webových stránkách www.protectu.cz

Alexandr Hemala představuje službu Protectu:  zde

 

VYHLEDÁVÁNÍ